Kreslíme mačku s vodovkami a fixkami

S fixkami Alpino Color Experience nakreslíme vtipnú mačku a pritom si  precvičíme akvarelové a umelecké techniky. Krok za krokom vám ukážeme, ako na to!

 

MATERIÁL:

 

  • Vodové farby Alpino Watercolors + štetec
  • Nádoba na vodu
  • Fixky od Alpino Color Experience

 

 

KROK ZA KROKOM:

 

  • Nakreslíme si siluetu mačky. V našom prípade sme vyrobili tučnú mačku s motýlikom a klbkom vlny, aby bola sympatickejšia a milšia. Každý však môže použiť fantáziu na vytvorenie svojej vlastnej mačičky.
  • Pomocou štetca namočeného vo vode môžete farbu, ktorú nanášate, zmeniť na „tmavšiu alebo svetlejšiu“.Obrázok si tak vytieňujete. Na precvičenie tejto techniky možno budete chcieť použiť akvarelový papier.
  • Nechajte obrázok trochu zaschnúť a s jemnými fixkami Alpino Color Experience obtiahneme okraje obrázku a dokreslíme ešte všetky detaily, ktoré nám chýbajú.

 

 Určite ste obrázok nakreslili nádherne!

 

Vodové farby Alpino Aquarelle obsahujú štetec a podložku s priemerom 28 mm. Alpino akvarelové farby sú dostupné v balení po 8, 12, 21 a 24 žiarivých farbách.

 

Fixky Alpino Color Experience sú ideálne na tieňovanie akvarelových kresieb, skicovanie, písanie poznámok … Majú super jemný hrot 0,4 mm!

 

ZAUJÍMAVOSŤ

Povieme Vám aj jednu kuriozitu - Vedeli ste, že mačka môže spať až 14 hodín, skákať z výšky viac ako 3 metre a orientovať sa pomocou svojich fúzov, pretože ide o priestorové ukazovatele, pomocou ktorých si merajú vzdialenosť od iných objektov?