Vytvorte si svojho tučniaka pomocou plastelíny modelovacej hmoty Alpino Magic Dough

MATERIÁL:

biela modelovacia hmota Magic Dough, čierna modelovacia hmota Magic Dough, oranžová modelovacia hmota Magic Dough, nástroje na modelovaciu hmotu

 

POSTUP:

KROK 1

Vytvorte čiernu guľu a vytvarujte ju do oválneho tvaru - toto bude telo nášho tučniaka. Vytvorte ďalšiu bielu guľu pomocou modelovacej hmoty.

1pingu-7d22c2dc

 

KROK 2

Bielu guľu položte na spodnú časť tela, ktorú sme si vyrobili čiernou modelárskou hmotou. Teraz ideme tučniakovi vyrobiť nohy. Vezmite malý kúsok oranžovej modelovacej hmoty a vytvorte nohy, mali by mať tvar podobný slzám. Nohy položíme k spodnej časti tela. Pozrite sa na obrázok, ako správne postupovať podľa krokov.

2-32717dae

 

KROK 3

Pomocou dvoch guličiek z bielej hmoty a dvoch čiernych guličiek vytvorte oči tučniaka. Na zobák použijeme oranžovú modelovaciu hmotu a nakrájame ju na tvar trojuholníka.

3-62c21772

 

KROK 4

Výborne! Dali sme oči a nos nášmu  tučniakovi.

Teraz pomocou čiernej modelovacej hmoty urobíme tvary krídel a pomocou nástroja ich spojíme s telom. Už máme svojho tučniaka.

4-0aab0527

 

KROK 5

Dali sme oči a nos na nášho tučniaka.

Teraz pomocou čiernej modelovacej hmoty urobíme tvary krídel a pomocou nástroja ich spojíme s telom. Už máme svojho tučniaka.

 

Ak chcete, aby sa z vášho tučniaka stala hračka, nechajte ho 24 hodín sušiť.

S Magic Dough môžete vytvoriť akékoľvek figúrky, aké si dokážete predstaviť!